Na MS juniorov v pretekoch štafiet triumfovali kadeti Nemecka

29.01.2019 Brezno

Osrblie 29. januára (TASR) - Víťazstvom kadetov Nemecka sa skončili na biatlonových MSJ v Osrblí preteky štafiet na 3x7,5 km. V zložení Hendrik Rudolph, Darius Philipp a Hans Köllner zdolali Slovinsko o 40,9 sekundy a Taliansko o 41,3. Slovenská trojica Jakub Kolečár, Matej Gregor a Peter Golian obsadila 23. priečku (+9:54,9).

Až 26 štafiet sa postavilo na štart a po prvej odovzdávke bolo zrejmé, že slovenskí kadeti do boja o lepšie umiestenie nezasiahnu. Jakub Kolečár síce len dvakrát dobíjal, no celý úsek zvládol až na 20. mieste, so stratou na vedúcu Ukrajinu 1:50,8 min. Po druhom úseku viedlo už Nemecko s výrazným náskokom 46,1 s pred Kazachstanom. Matej Gregor bol opäť s dvoma dobíjaniami na 21. priečke, keď strata slovenského tria narástla na 4:54,3 min. Finišujúci Peter Golian s dvoma trestnými okruhmi po streľbe ležmo doviedol štafetu do cieľa s veľkou stratou až na 23. mieste.

Výsledky

kadeti na 3x7,5 km: 1. Nemecko (Hendrik Rudolph, Darius Philipp, Hans Köllner) 1:01:50,6 (0 tr. okr.+5 dobíjaní), 2. Slovinsko +40,9 (1+9), 3. Taliansko 41,3 (0+5), 4. Kazachstan 41,5 (0+3), 5. Ukrajina 1:31,8 (0+4), 6. Nórsko 1:47,3 (1+9), ...23. SLOVENSKO (Jakub Kolečár, Matej Gregor, Peter Golian) 9:54,9 (2+9)

Slovenky finišovali desiate

Zlaté medaily v pretekoch kadetiek na 3x6 km si na MSJ v Osrblí vybojovali biatlonistky Nórska v zložení Maren Bakkenová, Marte Möllerová a Anne De Bescheová, druhé skončilo Nemecko (+17,7) a tretie Francúzsko (+1:25,4). Slovenské trio Mária Remeňová, Zuzana Remeňová a Barbora Horniaková sa zaradilo na 10. priečku (+4:35,7).

Slovenky na prvej odovzdávke boli medzi 25 štartujúcimi tímami 14-te, keď Mária Remeňová sa najviac zdržala na streľbe ležmo s tromi dobíjaniami. Zuzana Remeňová na druhom úseku stratu 1:11,6 po ďalších troch nabíjaniach síce prehĺbila, no v priebežnom poradí sa posunula na 9. miesto (+2:38,5). Finišujúca Barbora Horniaková napriek dvom trestným okruhom po streľbe ležmo vybojovala aj vďaka len jednému dobíjaniu v streľbe stojmo konečnú 10. priečku.

Výsledky:

štafety kadetiek na 3x6 km: 1. Nórsko (Maren Bakkenová, Marte Möllerová, Anne De Bescheová) 57:19,2 min. (0 tr. okr.+3 dobíjania), 2., Nemecko +17,7 s (0+3), 3. Francúzsko +1:25,4 (0+6), 4. Poľsko +1:43,5 (0+7), 5. Slovinsko +1:50,3 (0+6), 6. Taliansko +2:24,7 (0+10), ... 10. SLOVENSKO (Mária Remeňová, Zuzana Remeňová, Barbora Horniaková) 4:35,7 (2+10)